Новости

Шоубиз

Пол Вокер од „Брзи и фуриозни“ после една деценија од смртта, ќе добие ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд

Актерот Пол Вокер ќе добие ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во 2023 година, една деценија по неговата смрт.

Според NME, ѕвездата на филмот „Hell’s Streets“, кој загина во сообраќајна несреќа во 2013 година, ќе биде третото име што постхумно ќе ја добие оваа чест, заедно со актерката Хуанита Мур и пејачката Џени Ривера.

„Одборот внимателно ги избра овие талентирани личности и едвај чекаме да им оддадеме почит кога ќе станат дел од холивудската историја со тоа што ќе добијат ѕвезда на Булеварот на славните“, рече Елен К, претседателка на одборот за избор на имиња на славните.

Евротип
SNBROKER
To Top