Новости

Шоубиз

После обвинувањата за сексуална злоупотреба од неговата посвоена ќерка, Вуди Ален ќе го снима последниот филм

После соочувањето со негативните реакции во Холивуд, откако неговата посвоена ќерка го обвини за сексуална злоупотреба, режисерот Вуди Ален, изјави дека оваа есен ќе сними нов филм во Париз и дека тој би можел да му биде последен.

Во едно од ретките интервјуа, Ален (86) разговараше со актерот Алек Болдвин за неговата кариера и неговата нова книга „Нулта гравитација“, збирка хумористични есеи.

 – Голем дел од возбудата исчезна – рече Ален за снимањето – Кога ќе снимав филм, тој се презентираше во кината низ земјата. Сега снимате филм и добивате неколку недели во кино, можеби шест недели или четири недели, а потоа оди на стриминг или плаќање по преглед . Тоа не е задоволство за мене“, рече тој.

Ален не откри детали за неговиот нов филм, кој воедно ќе биде негов педесетти.

Награден со четири Оскари, режисерот на „Ени Хол“ и други комедии постојано ги негираше наводите дека ја злоставувал својата посвоена ќерка Дилан Фароу во 1992 година.

Многу познати личности во Холивуд се дистанцираа од Ален откако движењето #МеТоо стана глобално во 2017 година и го привлече вниманието на сексуалното недолично однесување.

HBO ги преиспита обвинувањата против Ален во серијата од 2021 година „Ален против Фароу“.

Евротип
SNBROKER
To Top