Новости

Шоубиз

Почина Оливија Њутн-Џон – Актерката од познатиот филм ,,Брилијантин”

Во понеделникот, на нејзината официјална веб-страница е објавена смртта на 73-годишната пејачка и актерка Оливија Њутн-Џон.

Њутн-Џон, која светската слава ја стекна со улогата во култниот филм „Брилијантин“ од 1978 година, со години се бори со рак на дојка.

„Таа утрово почина мирно на својот ранч во Јужна Калифорнија, опкружена со семејството и пријателите“, изјави нејзиниот сопруг Џон Истерлинг.

Евротип
SNBROKER
To Top