Новости

Шоубиз

Протекоа делови од разговорот на Хари и Меган со Опра, од кој се плаши целото кралско семејство

Принтскрин/Youtube

Откриени се деталите за интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри, кое наскоро ќе се емитува и се чини дека открива многу повеќе од очекуваното.
Во првиот дел од најавата Хари рече дека се плашел дека историјата ќе се повтори и призна дека напуштањето на кралското семејство било неверојатно тешко за него. Додека го кажува ова, бремената Меган не кажува ништо и нејзината рака е нежно ставена на трудничкиот стомак.

Но, кога Опра прашала како се снашла во дворецот, открила дека кралскиот живот е неподнослив за неа, по што ја праша дали сама молчела за тоа или била принудена да молчи.

Во вториот дел од најавата, Хари признава дека е олеснет што ја има Меган со себе и дека не може да замисли низ што требало да помине неговата мајка самостојно.

“Ми олесна и среќен сум тука, што разговарам со тебе и со мојата сопруга затоа што не можам ни да започнам да размислувам како мајка ми мина низ овој процес сама пред сите тие години. Беше неверојатно тешко, но се имаме “, заклучи Хари.

На самиот крај на објавата, Опра е видно запрепастена од искреноста на двојката и нивните одговори.

„Ми кажавте прилично шокантни работи“, заклучи таа на крајот.

Според британските медиуми, ова го зголемило стравот во Бакингемската палата за тоа што ќе се открие, но и сомнежите дека веќе нарушените односи на членовите на кралското семејство ќе бидат дополнително загрозени.

90-минутно интервју со Меган и Хари е предвидено да се емитува на 7 март.

GOLD
To Top