Новости

Шоубиз

Ријана на протест во Њујорк против расизмот

Со маска за лице, црна капа и очила, речиси едвај да ја препознаеме. Ријана, светски познатата пејачка, решила да не го открие својот идентитет и слободно да го изрази својот „бунтовнички дух“. Но, за кратко нејзиниот идентитет е откриен од некој случаен минувач, исто така протестант кој имал намера да ја евидентира излезеноста и целата таа атмосфера на протестот. Видеото наскоро станало вирално, откако тој малку пдоцна констатирал дека всушност имал многу блиска средба со можеби најсексапилната пејачка во светот.

Инаку Ријана одамна го има изјавено своето мислење во поглед на расизмот, но ова е веќе поголем чекор кој таа го прави се со цел да биде дел и да даде поддршка на протсетот против азискиот расизам.

Во продолжение, погледнете го видеото.

 

Евротип
Евротип
To Top