Новости

Шоубиз

Руни Мара ќе ја глуми Одри Хепберн во биографски филм

Продуцентската куќа Apple Studios најави снимање на биографски филм за актерката Одри Хепберн. Лука Гвадањино ќе режира драма напишана од Мајкл Митник.
Во улогата на легендарната филмска дива ќе го гледаме Руни Мара, кој ќе биде и еден од продуцентите на филмот.

Се уште ништо не се знае за заплетот на филмот, т.е. за тоа кој период од животот на Одри Хепберн ќе го покрие филмот, но веќе сега многумина го критикуваат изборот на 36-годишната Маре за оваа улога.

Проблемот не е нејзиниот талент бидејќи 36-годишната е една од најценетите актерки во својата генерација, која зад себе има веќе две номинации за Оскар – за филмот „Девојката со тетоважа на змеј“ од 2011 година и Керол од 2015 година.

Мета на критики е нејзината физичка сличност со Одри, која според многумина не е доволно изразена.

Како подобар избор, повеќето ја наведуваат 32-годишната Лили Колинс, која на почетокот навистина изгледа дека би била  идеална актерка за таа задача. Сепак, таа не е единствената која обожавателите на Одри Хепберн би сакале да ја видат во филмот.

кои други актерски имиња сДоколку сакате да видите кои се другите актерки кои со години се на листата на потенцијални кандидати за улогата на Одри, кликнете тука на оригиналниот текст.

Извор: Zadovoljna.hr

Евротип
SNBROKER
To Top