Новости

Шоубиз

Салма Хајек доби ѕвезда на Булеварот на славните

Актерката Салма Хајек ја доби својата ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес и им ја посвети на обожавателите кои со децении и даваат сила да ги следи нејзините соништа и да успее во американската кинематографија.

Мексиканката, една од најважните латино личности во Холивуд, на настанот беше во друштво на актерот Адам Сендлер, со кого работеше во комедите „Grown up“ (2010) и „Grown ups 2“ (2013), во режија од Клои Жао, со која соработуваше на неодамнешниот филм на Марвел „Вечни“ (2021), како и градоначалникот на Лос Анџелес Ерик Гарсети, кој е близок пријател на актерката, пишува ЕFЕ.

Евротип
SNBROKER
To Top