Новости

Шоубиз

Актерите се збогуваат со Вили Гарсон, познат како Стенфорд од „Сексот и градот“

Актерот Вили Гарсон, кој многумина го познаваат по улогата на Стенфорд Бленч во серијата „Сексот и градо“ ја изгуби битката со рак на панкреасот на само 58 годишна возраст.

Таќната вест ја објави неговиот син на социјалната мрежа Инстаграм:  „Те сакам многу, тато. Почивај во мир и мило ми е што ги сподели сите авантури со мене и можеше да постигнеш толку многу. „Горд сум на тебе. Те сакам повќе од што знаеш и сега мило ми е што можеш да бидеш во мир.“, напиша тој, пренесува CNN.

Последните фотографии од него беа на снимањето на продолжението на серијата „Сексот и градот„ со наслов „И токму така“.

Актерите се збогуваат со големиот актер со постови на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matt Bomer (@mattbomer)

Евротип
Евротип
To Top