Новости

Шоубиз

Традицијата продолжува: Божиќниот мегахит на Мараја Кери е повторно на првото место на листата на најслушани

Божиќната музика уште еднаш ја пополни најновата листа на Ролинг Стоун на 100 најслушани песни. Сега стана традиција „All I Want for Christmas Is You“ од Мараја Кери да е повторно на првото место, со над 22 милиони стримови, пишува Ролинг Стоун.

На второ место е „Rockin’ Around the Christmas Tree “од Бренда Ли со 18,9 милиони стриминзи, а зад неа „Jingle Bell Rock“ од Боби Хелмс со 18 милиони потоци.

Ерупцијата на овие песни го помести светскиот хит „Дакити“, изведен од Бад Бани и Џај Кортез, на 4-то место.
Интересно е што божиќните песни зазедоа дури 27 позиции од 40-те најслушани песни. Треба да се напомене дека овие бројки се рангирани според продажбата на аудио стримови, како и продажбата на песни во физичка форма. Рангирањето го исклучува слушањето на радио. Списокот се ажурира секој ден.

GOLD
To Top