Новости

Шоубиз

Холивудската актерка Ен Хеч во кома по тешка сообраќајна несреќа

Холивудската актерка Ен Хеч е во болничка кома, четири дена откако беше тешко повредена во сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, изјави во понеделникот портпаролот на актерката.

53-годишната Хеч била хоспитализирана во петокот наутро, веднаш по несреќата на Вестсајд во Лос Анџелес, кога автомобилот што го возела излетал од контрола, удрил во куќа и се запалил, соопшти полицијата.

Во куќата нема повредени, но пожарот ја зафатил куќата, а десет пожарникари се бореле со огнот.

Портпаролот на полицијата во Лос Анџелес во понеделникот изјави дека причината и околностите за несреќата се под истрага.

„Во овој момент таа е во исклучително критична состојба“, рече тој, додавајќи дека Хеч има тешка повреда на белите дробови и изгореници за кои е потребна хируршка интервенција.

Лос Анџелес Тајмс го цитираше сопственикот на салонот во Венис Бич, Ричард Глас, кој вели дека Хеч ја посетил неговата продавница и купил црвена перика непосредно пред несреќата“.

Хеч се прослави со нејзината изведба на Еми во телевизиската драма Друг свет. Таа се појави во многу други филмски улоги, вклучувајќи ги сериите на HBO „Hung“ и филмовите „Wag the Dog“ и „Cedar Rapids“.

Актерката стана популарна на насловите на таблоидите во доцните 1990-ти за нејзината врска со комичарката Елен Деџенерис. По разделбата, Хеч се омажи за кинематографот Колман Лафон, но подоцна се разведоа.

Неколку години потоа таа беше во врска со актерот Џејмс Тапер.

Евротип
SNBROKER
To Top