Новости

Шоубиз

Холивудските ѕвезди позираат покрај нивните дублери на ретки фотографии

Кога гледаме возбудливи акциони филмови, се восхитуваме на харизмата на главните ликови, на вештините на режисерот, на кореографијата на филмските борби и на специјалните ефекти. Има, сепак, членови на филмската екипа кои редовно ги забораваме, иако дефинитивно го заслужуваат нашето признание.

Имено, тие се дублери, кои ги изведуваат сите оние опасни акробации поради кои гласно воздивнуваме во кино. Актерите чии двојници се, секако, се свесни за работата што им ја вршат резервните копии, поради што многу од нив не ја пропуштаат можноста да не информираат за придонесот на овие професионалци.

Џејсон Момоа, Двејн Џонсон и Рис Витерспун се само некои од холивудските ѕвезди кои споделија фотографии на кои позираат со нивните резервни копии на својот Инстаграм. Овие и многу други фотографии на познати актери и актерки со нивните резервни копии можете да ги видите во нашата галерија подолу.

Крис Хемсворт и неговиот дублер

Џејон Момоа со својот дублер

Кит Харингтон со својот дублер во „Game of thrones“

Кери Фишер

Двејн Џонсон

Том Харди

Џони Деп

Скарлет Јохансон

Николас Кејџ

Рис Витерспун

Извор: Bored Panda

Евротип
SNBROKER
To Top