Новости

Шоубиз

Чарлс избра датум за крунисувањето кој е многу важен за Хари и Меган

Бакингемската палата испрати уште една суптилна порака до принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл.

Датумот на крунисување на Чарлс III, 6 мај 2023 година, паѓа на денот кога војводата и војвотката од Сасекс го дочекаа своето прво дете, Арчи.

Момчето следниот мај ќе наполни четири години, а од Палатата се уште не потврдиле дали роденденот ќе го помине како гостин на крунисувањето на дедо му.

Евротип
SNBROKER
To Top