Новости

Шоубиз

Шакира објави нова песна, а обожавателите тврдат дека таа е наменета за Жерар Пике

Шакира конечно објави нова песна, откако пред неколку дена објави исечоци на социјалните мрежи. Синоќа во најава можевме да го слушнеме хитот во целост, а да го погледнеме и видеото кое таа го режираше заедно со пријателка. Станува збор за првата соработка на пејачката со Порториканецот Озуна, а фановите се согласуваат во едно, текстот изгледа алудира на нејзиниот поранешен партнер, фудбалерот на Барселона Жерар Пике.

Monotonía е песна во која Шакира не штедеше напор. Сурова и искрена, таа ја раскажа приказната за скршеното срце и крајот на една навидум идилична врска. Текстот на песната започнува бурно:

„Не е ни твоја ни моја вина, виновна беше монотонијата.

Никогаш не кажав ништо, но ме повреди.

Знаев дека ова ќе се случи…“

 

Шакира понатаму во песната опишува како нивната врска беше неверојатна, но се случил најлошто, а тоа е дека таа еден ден станала рутина.

Ова е втора песна на новиот албум на Шакира, по Te felicito, песна која колумбијката ја сними со музичарот Рау Алехандро и ја објави во април.

И двете теми се чини дека произлегуваат од разводот на Шакира, во кој таа роди две момчиња. Во ексклузивното интервју за Elle, колумбиската пејачка отворено го кажа следново: „Молчев и само се трудев да живеам се. Хммм, и да, тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште поминувам низ тоа и затоа што сум во очите на јавноста, и затоа што нашиот развод не е како сите други. Така што беше тешко не само за мене, туку и за моите деца. Неверојатно тешко“.

Во продолжение погледнете ја најновата песна и спотот кој според некои можеби е малку и претеран во својата ексцентричност што не баш и одговара на пејачката, па сами заклучете дали таа визуелна намера и самиот текст е наменета за разделбата со нејзиниот партнер.

Евротип
SNBROKER
To Top