Новости

Шоубиз

Шварценегер прими вакцина против Ковид 19 и порача „Дојди со мене ако сакаш да живееш“

73-годишниот актер, Арнолд Шварценегер прими вакцина против Ковид 19, а видеото го објави на својот Инстаграм профил.

Во описот на видеото тој напиша дека никогаш не бил посреќен додека чекал ред. На крајот од  видеото, откако се вакцинира, заврши со познатата реплика од филмот „Терминатор“.

„Дојди со мене ако сакаш да живееш“, порача Шварци.

GOLD
To Top