Новости

Шоубиз

Џулиен Мур блесна во проѕирен фустан на филмскиот фестивал во Венеција

„Уметноста треба да го освои бизнисот во секоја дебата за иднината на кинематографијата“, изјави американската актерка Џулиен Мур кога ја презеде функцијата претседател на жирито на филмскиот фестивал во Венеција.

79. Филмски фестивал во Венеција беше отворен во средата со воведните зборови на претседателката на жирито, актерката Џулиен Мур (61), која зборуваше за иднината на филмската уметност. Таа потоа прошета на црвениот тепих на премиерата на White Noise во блескава тоалета со драматична наметка која ја откри беспрекорната фигура на убавата црвенокоса актерка која изгледа никогаш не старее.

Елегантната фризура, собрана во низок кок и драматичната шминка го комплетираа стајлингот на прекрасната Џулиен, која со години важи за една од најдобро облечените дами во Холивуд. Впечатливата креација е потпишана од модната куќа Валентино. Погледнете како таа изгледаше.

Евротип
SNBROKER
To Top