Новости

Шоубиз

,,In Corpore Sano“ ја освојува евровизиската публика!

Во втората полуфинална вечер, трета по ред настапи единствената натпреварувачка која се претстави со својата необична музичка нумера пеејќи ја на мајчин јазик.

Станува збор за Ана Ѓуриќ која воодушеви во салата „Пала Олимпико“. Пејачката беше облечена во бело, а во поглед на костимографијата, останатите придружници на сцената носеа црна боја.

Според публиката, Констракта освојува, а како сето тоа изгледаше погледнете подолу.

Евротип
SNBROKER
To Top