Новости

Занимливости

ВИДЕО: На убавиците од Русија не им е ладно

Изминатиот викенд православните верници го одбележаа Богојавление.

Во Русија овој ден често се одбележува со капење на ниски температури.

Тоа го направија и руските убавици и со тоа се пофалија на Инстаграм.

„Минатата зима беше -20 степени Целзиусови, а сега е само -5. Скоро топло“ – вака го опиша своето капење Викторија Зуранова.

https://www.instagram.com/p/Bs0ZcDCFtMO/

https://www.instagram.com/p/Bs0p7wrFy7R/

https://www.instagram.com/p/Bs0v_26hjOt/

 

GOLD
To Top