Новости

Занимливости

Велигденски декоративни колачи со кои ќе го воодушевите семејството!

Штом ги направивте велигденските јајца, еве нешто плус за празничната грпеза.

Украсете ја софрата со различни вкусови, јагнешко, кифлички и неминовната велигденска салата. Но, како за финиш уживајте во воодушевувањата од членовите на вашето семејство додека со поглед го јадат најубавиот десерт – велигденски декоративни колачи. Еве неколку идеи.

Инспирирајте се, подгответе се, засукајте ракавици и подгответе се за нешто вкусно, но најпрво примамливо за очи.

Евротип
Евротип
To Top