Новости

Занимливости

Кралското семејство го зголеми обезбедувањето поради закани по животот на принцот Џорџ

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам почнаа сериозно да се грижат за животот и здравјето на нивниот син, принцот Џорџ.

Нивната анксиозност е поврзана со провокацијата на 32-годишниот исламист Хусаин Рашид, кој пред неколку дена ги повика членовите на неговата група да го нападнат детето.

Човекот дури планирал да изврши терористички чин во училиштето каде што се школува малиот принц, објави ТМЗ.

Сторителот бил уапсен, но претставниците на кралското семејство сè уште се вознемирени поради она што се случило.

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам одлучија да го обезбедат својот син и да му вработат дополнителна сигурност. Офицерите од Кралската гарда ќе го придружуваат момчето во неговите прошетки и патот кон училиште, а исто така ќе бидат во близина на училиштето.

Војводата и војвотката од Кембриџ имаат три деца – принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луј. Кејт Мидлтон постојано вели дека нејзиното семејство е во првите редови. Извори сугерираат дека таа и принцот Вилијам дури размислуваат и за четврто дете.

GOLD
To Top