Новости

Занимливости

Насмеаниот Трамп vs фацата на папата Францис

Претседателот на САД, Доналд Трамп се сретна со Папата Францис за време на неговата посета на Ватикан. За време на нивната средба која траеше половина час зборувале за климатските промени, тероризмот и мирот. Но, за жал, темите на раговор останаа во сенка откако излезе фотографијата од нивната средба. Чудната фотографија најмногу ги инспирираше твитерџиите кое не можеа да одолеат да направат мемиња.

Ви пренесуваме дел од нив.

„Дали може ова да не го постирате на социјалните медиуми? Не сакам мојот шеф да го види“ – Папата Францис

„Првата сцена од ‘Одмаздници: Бескрајна војна’“

„Трамп и Папата оставаат место за Светиот Дух“

„Ова е многу чудна реклама на Долче и Габана“

„Папата Францис конечно најде нешто заради кое ќе си ја мрази работата.“

„ПАПАТА: Да, тоа сум јас. Веројатно се прашувате како се најдов во оваа ситуација.“

GOLD
To Top