Новости

Занимливости

Пензионер 314 пати повикал Брза помош без потреба и добил казна од 20 месеци затвор

Џон Харви (73) од Лондон доби затвоска казна од 20 месеци, откако во рок од пет години 314 пати повикал Брза помош, иако немал здравствени проблеми.

Како што пренесува „Дејли Мејл“, старецот направил штета од 50.000 фунти, откако 149 пати бил пренесен во болница, а во ниту еден случај не му била потребна помош од лекар.

Поради таквиот развој на настаните, судот во Лондон му определил затворска казна од 20 месеци.

GOLD
To Top