Новости

Занимливости

ФОТО: Венеција сеуште под вода

Бурата, обилните врнежи од дожд, силниот ветер, високата плива создадоа вистински хасо во Италија.

Прекрасната Венеција е  поплавена, водата достигнала рекордно ниво. Поради што комплетно поплавени се мегапопуларните плоштади, катедрали, улички, ресторани, бутици.

Но надојдената вода не им пречи на туристите кои и покрај поплавата во голем број ја посетуваат оваа историска убавица.

GOLD
To Top