Новости

Занимливости

(Фото) Ѕирнете во домот на Меси

Иако заработува 7 милиони евра месечно, домот на Меси изгледа многу едноставно и скромно. Познатиот фудбалер на Барселона, често на социјалните мрежи споделува фотографии од својата вила каде што поминува најголем дел од времето.

Судејќи по фотографиите на интернет, во домот на познатиот фудбалер секој ќош е посветен на неговите деца за игра и сигурност.

Леонел Меси и сопругата често поминуваат време во дворот каде што имаат мал фудбалски терен и често се играат со децата. Во својот дом, Меси има и теретана и базен. И ако останатите колеги го сакаат екстра луксузниот живот, овој фудбалер очигледно ужива времето да го поминува со семејството во својот скромен дом.

 

GOLD
To Top