Новости

Занимливости

(Фото) Меланија никогаш понасмеана – без Трамп и на погреб

Photograph: Paul Morse/AP

Фотографијата која стана вирална по социјалните мрежи е од погребот на поранешната амриканска прва дама на САД, Барбара Буш. На неа се поранешните претседатели и први дами, сопругот на починатата, Џорџ Буш Постариот, неговиот син Џорџ со сопругата Лора Буш, Мишел и Барак Обама, Хилари и Бил Клинтон, но и актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп.

Она што ги заинтригира сите е што на фотографијата сите се насмеани од уво до уво. Сите претпоставуваат дека отсуството на Доналд Трамп ја направила уште порелаксирана атмосферата. И да, Меланија се смее, нешто што ретко може да се види додека е со својот сопруг.

На Редит беше објавна и оваа фотографија од Меланија и Барак Обама.

GOLD
To Top