Новости

Занимливости

Гостите и невестата решиле да се опуштат, па „шмркале кокаин“? – Весела свадба!

„Цело село шмрка бело“: Невестата и гостите „шмркаа“ кокаин на свадбата, многумина ги нападнаа, па младоженецот се изјасни.

Вниманието на јавноста го привлече видеото во кое младоженецот како уживање на гостите на свадбата им нуди бел прав сличен на кокаин, а млад човек дури и зема „цртичка“ пред камерите. Многумина го осудија однесувањето на видеото, се додека не се откри вистината.

И додека се расправаше дали се работи за вистинска дрога или само шега, се огласи и самиот младоженец. Како што наведе, „белиот прав“ бил всушност – сол.

Да потсетиме, додека во празничната сала одекнувала песната „Цело село шмрка бело“, младоженецот решил да им понуди на гостите „бел прав“, а гостите се собрале околу него да земат „еден ред“.

Останува само да се озборува околку овој несекојдневен хумор.

Извор

Евротип
SNBROKER
To Top