Новости

Занимливости

Едноставен трик како да се ослободите од мирисот на цигари во домот

На сите им пречи мирисот на цигари во домот, но има едноставен трик како да се ослободите од ваквиот мирис.

Сè што треба да направите е да исечкате неколку главици кромид на половина и секоја половина да ја ставите во просторијата во која се пуши. Иако можеби не звучи примамливо, кромидот ќе ги впие сите мириси кои се шират во просторијата. По неколку денови освежете го просторот со омилениот освежувач на воздух.

Освен овој трик, редовно отворајте прозорци, чистете почесто, користете освежувач за воздух.

Перете ги теписите почесто бидејќи ако димот влезе во нив, тогаш многу тешко ќе се ослободите од непријатниот мирис.

Евротип
SNBROKER
To Top