Новости

Занимливости

Кинез и испратил на девојката букет направен од банкноти

Кинезот одлучи да ја изненади својата девојка на необичен начин испраќајќи и букет направен од пари.

Неименуваниот маж од кинеската провинција Јилин на девојката и пратил букет од банкноти во износ од 10.000 јуани што е нешто повеќе од 1.370 евра. Секоја банкнота била во облик на ружа, а букетот го направил цвеќар во Чангчун.

Иако многумина сметаат дека подарокот е добра идеја, некои пак го критикуваа затоа што сметаат дека не е романтичен, туку ја понижува девојката.

GOLD
To Top