Новости

Занимливости

Кристина Агилера со ново музичко видео и песна на шпански јазик

Кристина Агилера се враќа со музички корени: Новото EP „La Fuerza“ е испеано на шпански.

Повеќекратната добитничка на Греми наградата Кристина Агилера неодамна го објави видеото за песната Санто во кое и се придружи сè попопуларниот уметник – Озуна. Санто е третиот сингл од ЕП изданието на La Fuerza, најновата збирка шпански песни на Агилера во изминатите 20 години!

Во новите песни светската ѕвезда уште еднаш го покажува својот беспрекорен глас, кој во полна сила одлично се вклопува во страсните и урбани латино ритми. Во новото издание Кристина соработуваше и создаваше музика со голем број познати музичари.

Збирката песни објавена од La Fuerza е од големо значење за оваа музичка икона, бидејќи е инспирирана од нејзините еквадорски корени, кои се заслужни за нејзината љубов кон музиката воопшто.

Евротип
SNBROKER
To Top