Новости

Занимливости

Неверојатни минијатурни сцени од секојдневни предмети

Татсуја Танака е јапонски уметник кој со години ги фасцинира луѓето со своите минијатурни сцени со фигури, за чие производство користи се, од храна и инструменти до прибор за пишување. На задоволство на неговите 3,4 милиони следбеници на Инстаграм, тој секојдневно објавува фотографии од своите нови креации.

Погледнете во нашата галерија подолу и откријте зошто работата на овој уметник е толку посебна, а ако сте во потрага по ново хоби, обидете се, како него, да направите цели мали светови од нештата што ви се при рака. Сигурно ќе биде забавно за вашето семејство и пријателите, а децата гарантирано ќе ги обожаваат вашите минијатурни креации.

Извор: Pictojam
Извори на слики од насловниот колаж: instagram.com/tanaka_tatsuya

Евротип
SNBROKER
To Top