Новости

Занимливости

Неверојатни фотографии од градот во кој моментално е -40

Новосибирск е град во кој моменталната температура е -40 степени Целзиусови. По Москва и Санкт Петербург, Новосибирск е третиот по големина град во Русија, а ваквите температури не се ништо необично за престолнината на Сибир.

Новинарот Алек Лун, кој моментално престојува таму, на социјалните мрежи сподели фотографија на која се прикажани замрзнати тестенини и јајце замрзнато уште пред да стигне до чинијата.

Фотографијата е хит разгледница од Новосибирск и инспирација за многумина да покажат како всушност изгледа зимата во тој град.

И додека поголем дел од светот не може ниту да замисли како изгледа животот под тие услови, кога зимата ќе зацарува, а водата за секунда се претвора во лед, овие фотографии верно ќе ви ја доловат таа слика.

https://twitter.com/Katrinafrozen/status/1343973929971552256?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1343973929971552256%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkajgana.com%2Fneverojatni-fotografii-od-gradot-vo-koj-momentalno-e-40

GOLD
To Top