Новости

Занимливости

Ова е најголемата мачка во светот – Ја споредуваат со куче!

Мачката, наречена Кефир, пораснала толку многу што може да стои рамо до рамо со двегодишно дете.

Јулија Минина од Русија, е сопственичка на оваа мутација кај т. н. Џин – мачка, и за неа вели дека често пати, ја помешуваат со куче. Јулија на една фотографија, ,,овозможи” да сенаправи споредба на мачката и нејзината две годишна ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ЮлияКефир (@yuliyamnn)

На својот профил, Јулија има доста следбеници, но сопственичката на мачката овој пат не објави информација колку сега тежи нејзиното милениче, што многумина ги интересира бидејќи се уште расте, а во јануари, непосредно пред вториот роденден, тежеше 12,5 килограми

Јулија претходно изјави дека се однесува кон Кефир како кон друго дете, додавајќи дека тој е „многу паметен и секогаш мирен“.

Евротип
SNBROKER
To Top