Новости

Занимливости

Тешко дека нема да го изневерат партнерот – ова се двата најневерни хороскопски знаци

Дали некој ќе влезе во љубовна врска иако веќе има партнер зависи од многу фактори. На некои луѓе им треба авантура, други се незадоволни од врската што ја имаат, а трети едноставно се опуштаат „малку“ повеќе од дозволеното и иневеруваат без никаква грижа на совест.Ако им се верува на астролозите, ова се двата најневеројатни хороскопски знаци.

Овен

Иако Овните често се верни партнери, комуникацијата им е многу важна. Доколку забележат дека работите не функционираат најдобро, како и дека саканиот нешто крие од нив, тогаш тргнуваат во напад и бараат жртва која ќе им надомести за она што им недостига во врската. Не сакаат стагнација, уживаат во промените, а истото го очекуваат и од партнерите.

Кога Овенот тргнува во авантура, тоа е повеќе поради некој внатрешен конфликт отколку од желба да повреди. Иако ова не е правило кое важи за сите, едно е сигурно: на овенот му треба партнер кои можат да го следат нивното темпо, пишува Klix.ba.

Јарец

Јарците се неверојатно лојални и во повеќето случаи остануваат лојални. Сепак, овој хороскопски знак може многу да се промени со текот на времето, а тоа може да влијае на нивната врска. Јарците во текот на животот сакаат да постигнат голем успех во кариерата и да обезбедат удобен живот.

Додека не го постигнат тоа, се друго во нивните животи е на второ место. Доколку ја немаат поддршката од партнерот на патот кон постигнување на целта, јарците веројатно ќе посегнат по неверство. Специфично за овој знак е тоа што не им е толку важна физичката измама, туку емотивната и најмногу ја повредуваат личноста со која се во врска.

Евротип
SNBROKER
To Top