Новости

Занимливости

Џенифер Лопез ја заменува маж на снимањата – Холивудските ѕвезди и нивните дублери!

Во холивудските филмови им се восхитуваме на актерите, нивните изградени карактери, движењата, перформансите кои ги реализираат во одредените филмови.

Но, дали секогаш се работи за нив или можеби си мислиме дека ги гледаме нив, а всушност зад сокриените завеси се кријат други личности кои потсеќаат на нив. Дублерите и каскадерите се вообичаена работа во снимањата, а еве неколку звучни имиња кои користат дублери. Погледнете како тоа изгледа.

Дублерот на Andrew Garfield е професионален скејтбордер William Spencer.

Jennifer Lopez има свој дублер и всушност тоа е маж!

Phil Ball e човекот кој го заменува Brad Pitt на сетот на некои од неговите филмови.

Stacy Carino како Megan Fox

Emma Watson во ,,Хари Потер” имаше повеќе девојки кои ја заменуваа за време на снимањето бидејќи таа била презафатена со студиите.

Sarah Lane е балерината која ги направи професионалните чекори на местото од Natalie Portman во ,,Black Swan”

Michel Dougles има своја замена што ја користи веќе 26 години. Тоа е неговиот дублер и пријател Mike Runyard.

Tony Angelotti ги изиграл многу сцени во ,,Пиратите од Карибите” наместо Johnny Depp

 

Евротип
SNBROKER
To Top