Новости

Женски муабети

10 Мудри и по малку необични совети за жените над 35 години

1. Без разлика колку забавата беше добра и фантастична, потрудете се да се разбудите во спалната соба.

2. Помеѓу парче торта и бисквит, секогаш одберете чаша вода

3. Ако е полноќ на часовникот, и треба да ја измиете косата, или депилација на нозе или маникир – секогаш избирајте сон. Бидејќи можете да ги скриете бушавите нозе, да ставете фенси марама на главата, да ги лакирате ноктите со безбоен лак, на пат кон работа. Но, никој и ништо нема да маскира уморно лице и лошо расположение. Секогаш одберете сон.

4. Патувајте! Искористете ја секоја прилика за да го направите тоа. Патувањето е добар начин за стекнување искуство и нема да остарите.

5. Пред да започнете да ја проценувате ситуацијата, секогаш запрашајте се: „Дали е ова моја работа?“ Потоа затворете ја устата и одете по својот пат.

7. Помеѓу бурна романса и можност за заработка, секогаш правете избор во ваша корист.

8. Во расправија, не се раѓа вистината, туку мигрената, а понекогаш ако во вистинско време кажете: „Како што ќе речеш ти!“ ќе се поштедите.

9. Неколку дена сами во вашиот топол дом и добра книга, се подобри отколку скап краток трњтман во спа центар.

10 Никој не вреди за да страдате во неудобни чевли.

Евротип
Евротип
To Top