Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (01.11.2019)

ОВЕН

Работa: Размислувате да почнете нов работен проект кој би можел за вас да биде значаен.

Љубов: Не е поволен ден, лесно би можеле да дојдете до некои несогласувања и караници.

Здравје: Потребен ви е одмор.


БИК

Работа: Можно е од некои причини да не можете да се концентрирате на вашата работа, затоа што има некои работи кои што ви го свртуваат вниманието.

Љубов: Вашите очекувања на ова поле би можеле да ви донесат проблеми. Наклонети сте кон разочарувања.

Здравје: Проблеми со грбот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Во текот на денешниот ден може да имате поголеми трошоци од што сте планирале, па водете сметка околу тоа.

Љубов: Ве очекува шанса да се запознаете со личност која веднаш ќе ви стави до знаење дека е заинтересирана за вас.

Здравје: Наклонети сте кон воспаленија.


РАК

Работа: Имате прилично големи очекувања, а околностите во кои се наоѓате не се наклонети за работа.

Љубов: Саканата личност се труди да ви угоди. Покажете дека го цените трудот кој го вложува во вашата врска.

Здравје: Мали проблеми со бубрезите.


ЛАВ

Работа: Ве очекуваат доста обврски денеска, па постои можност многу време да поминете на работното место.

Љубов: Засега сте пасивни и не ви паѓа лесно да се активирате околу некои нови познанства.

Здравје: Мал пад на имунитетот.


ДЕВИЦА

Работа: Ако сте имале некоја караница во работното опкружување, ви доаѓа шанса страстите да се смират и ситуацијата да се разреши.

Љубов: Поволен период за љубов. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета.

Здравје: Градниот кош ви е чувствителен.


ВАГА

Работа: Моментално не сте во најдобар период и нема да успеете да остварите се што планирате на ова поле.

Љубов: Односот со саканата личност се променил и ви се чини дека ситуацијата помеѓу вас е нестабилна.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ќе донесете нова одлука на полето работа која ќе влијае на вашата кариера во иднина.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе се покаже како неискрена на некој начин. Водете сметка околу тоа.

Здравје: Можни проблеми со грлото.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува стабилност на ова поле. Немојте да очекувате било какви промени.

Љубов: Немате причина да се грижите за односот со саканата личност. Пред вас е период во кој ќе ги решите проблемите.

Здравје: Посетете лекар.


ЈАРЕЦ

Работа: Не ви е поволен ден на работното поле, можно е да бидете разочарани на новите околности.

Љубов: Можно е да се вљубите во личноста која во вашиот живот ќе се појави некако ненадејно.

Здравје: Вртоглавица.


ВОДОЛИЈА

Работа: Имате воечаток дека постои некоја пречка која во моментов не можете да ја надминете.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со личноста која сте ја запознале преку пријател.

Здравје: Можни проблеми со циркулацијата.


РИБИ

Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе успеете да решите некои важни проблеми.

Љубов: Прилично сте задоволни со сложувањето кое го имате со партнерот и сакате вашата врска да напредува.

Здравје: Добро.

GOLD
To Top