Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.09.2019)

ОВЕН

Работа: Лесно ќе ги остварите своите планови за денешниот ден. Не ве очекуваат поголеми пречки кога е во прашање работата.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува ново познанство со личност која ќе ви биде многу интересна.

Здравје: Проблеми со варење на храната.


БИК

Работа: Сте успеале да завршите важен проект и задоволни сте проади својата умешност. Ве очекува поволен ден.

Љубов: Не ви се допаѓа ситуацијата во која се наоѓате. Имате впечаток дека партнерот се оддалечува од вас.

Здравје: Проблеми со дебелото црево.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате шанса да почнете нов проект кој на долги патеки ќе ви донесе успех.

Љубов: Во својот партнер сте нашле се она што сте сакале и сметате дека тој е идеална личност за вас.

Здравје: Водете сметка околу бешиката.


РАК

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате некои нови понуди од кои ќе бидете задоволни.

Љубов: Можно е на некој начин да сте пропуштиле шанса за почеток на нова врска.

Здравје: Настинка.


ЛАВ

Работа: Оставате добар впечаток на разговор за нова работа. Може да очекувате позитивни промени.

Љубов: Ако имате партнер, планирате наскоро заедничко патуваењ.

Здравје: Без проблеми.


ДЕВИЦА

Работа: Надевајте се на сосема стабилни околности кога е во прашање работата. Ќе ги остварите своите планови без потешкотии.

Љубов: Крај себе имате личност која ви се допаѓа и која ви годи.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


ВАГА

Работа: Не сте задоволни од работната ситуација и во план имате промена на работното место.

Љубов: Се чувствувате сигурно и сакано крај партнерот. Среќни сте и сметате дека вашата врска може да напредува.

Здравје: Пролазна главоболка.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е од некои причини да сте несигурни и работните планови не одат во саканиот правец.

Љубов: Се чувствувате добро затоа што сте нашле личност која е подготвена да ви се препушти. Уживате во романтичната атмосфера.

Здравје: Имате вишок енергија.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денешниот ден може да ви биде тежок. Работната ситуација не оди онака како што сте очекувале.

Љубов: Ве очекува мало несогласување околу партнерот. Потрудете се да не го претворите во караница.

Здравје: Проблеми со видот и очите.


ЈАРЕЦ

Работа: Имате впечаток дека на работа не може многу да промените и поради тоа не сте задоволни.

Љубов: Сигурни сте во своите чувства кон партнерот. Можно е да сакате брак во иднина.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да се надевате на одлична ситуација кога е во прашање работа. Се оди онака како што сте замислиле.

Љубов: Добро се чувствувате крај саканата личност. Ако сте слободни, ви следува познанство кое води кон врска.

Здравје: Опуштете се.


РИБИ

Работа: Посветени сте на својата работа и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате. Не би требало да имате големи промени.

Љубов: Пред вас е прилика за ново познанство со личност која ќе ви делува оригинално.

Здравје: Хронични проблеми.

GOLD
To Top