Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.12.2019)

ОВЕН

Работa: Очекувајте мали компликации кои ќе успеете да ги решите со помош на соработниците од доверба.

Љубов: На полето љубов ве очекува успорен ден. Нема да имате големи промени.

Здравје: Нема проблеми.


БИК

Работа: Пред вас е поволен ден на ова поле. Може да очекувате дека ќе постигнете успех во својата професија.

Љубов: Ви доаѓа шанса да освоите личност која ви значи. Ќе бидете среќни кога е во прашање љубовта.

Здравје: Внимавајте на хронични болести.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате многу обврски, па на ова поле лесно може да ви се создаде некој начин на хаотична ситуација.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека не и е лесно да покаже отворено што мисли за вас.

Здравје: Добро се чувствувате.


РАК

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да ги решите проблемите од претходниот период.

Љубов: На ова поле доста работи ве оптоваруваат, чувствувате како очекувањата од партнерот ве гушат.

Здравје: Нема проблеми.


ЛАВ

Работа: Немојте многу да очекувате. Потрудете се да бидете реални кога се во прашање работните планови.

Љубов: Очекувајте поволна атмосфера кога е во прашање односот меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Внимавајте на срцето.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува шанса да напредувате. Можно е да добиете некои носи понуди.

Љубов: Задоволни сте од својот емотивен живот. Не ве очекуваат големи промени на ова поле.

Здравје: Внимавајте на стомакот.


ВАГА

Работа: Вашите колеги би можеле да ви направат некоја непријатност на полето работа. Не ви е лесно да ги решите овие проблеми.

Љубов: Сте почнале да се сомневате во својот партнер и не ви е лесно со него да остварите компромис.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.


ШКОРПИЈА

Работа: Сакате да почнете промени кога е во прашање работата. Не ви е лесно да се организирате затоа што имате многу обврски.

Љубов: Се однесувате ладно во односот со саканата личност и таа ви замерува.

Здравје: Проблеми со забите и кожата.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Сакате да ја менувате работата. Очекувајте дека скоро ќе имате шанса нешто по тоа прашање и да почне.

Љубов: Убаво ви е кога сте заедно со саканата личност и немате потреба да го менувате вашиот однос.

Здравје: Колената ви се чувствителни.


ЈАРЕЦ

Работа: Амбициозни сте и ќе направите се што можете за да ги остварите своите цели.

Љубов: Претераната љубомора не е во ваш стил. Кога ќе приметите дека партнерот не е искрен, само ќе се оддалечите од него.

Здравје: Хронични тегоби.


ВОДОЛИЈА

Работа: Сакате максимално да се посветите на својата работа, но не ви е лесно тоа да го направите затоа што доста луѓе се мешаат во вашите одлуки.

Љубов: Тежите кон тоа со саканата личност да остварите мирна и хармонична атмосфера.

Здравје: Чувствителни бубрези.


РИБИ

Работа: Не се откажувате од своите планови и амбиции. Може да очекувате дека судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Не ве очекуваат големи промени кога се во прашање емоциите. Засега имате мирна атмосфера.

Здравје: Желудникот ви е чувствителен.

GOLD
To Top