Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (03.10.2019)

ОВЕН

Работa: Можно е да имате некои одложувања за работи кои сте сакале да ги завршите денеска.

Љубов: На некој начин сте се затвориле во себе и доста тоа ве оптоварува кога е во прашање полето емоции.

Здравје: Без проблеми.


БИК

Работа: Можно е да нема да добиете она што очекувате и дека ќе бидете разочарани на ова поле.

Љубов: Со партнерот ве очекуваат мали пречки околу секојдневни проблеми. Посветете се на решавање на ситуацијата.

Здравје: Кичмата ви е чувствителна.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Загрижени сте затоа што ви се чини дека нема лесно да ги реализирате своите работни планови во следниот период.

Љубов: Пред вас е интересен ден во текот низ кој ќе имате нови позитивни познанства.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


РАК

Работа: Не е поволен ден за почнување нова работа. Ве очекува фаза во која ќе имате некакви застои.

Љубов: Саканата личност не покажува доволно нежност кон вас и ви се чини дека се ближи крај на врската.

Здравје: Можни проблеми со бубрезите.


ЛАВ

Работа: Приметувате промени во комуникацијата со работното опкружување и ви се чини дека многу работи одат во погрешна насока.

Љубов: Сте влегле во фаза на монотонија и потребни ви се промени. Бидете поотворени.

Здравје: Пад на имунитетот.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате понуди кои би можеле да ви бидат интересни.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува фаза во која лесно ќе дојдете до нови шанси за љубовна врска.

Здравје: Проблеми со такихардија.


ВАГА

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува поволна фаза за промени и напредок.

Љубов: Потребно е време да одлучите за заедничката иднина на врската во која сте моментално.

Здравје: Водете сметка за градниот кош.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да нема да можете да ги реализирате своите планови и амбиции во следниот период. Потрудете се да бидете трпеливи.

Љубов: Сменете го својот пристап во комуникацијата со саканата личност.

Здравје: Чувствителни дишни патишта.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Немојте да влегувате во ризици. Потрудете се да држите некои сигурни вложувања.

Љубов: Се чувствувате некако немоќно и немате доволно самодоверба, па затоа сте незадоволни.

Здравје: Чувствителни заби и непца.


ЈАРЕЦ

Работа: Можете лесно да направите грешка која би можела да води до проблеми. Поработете повеќе на концентрацијата.

Љубов: Пред вас е можност да се запознаете со личност која ќе покаже дека има искрени чувства.

Здравје: Денеска ќе ви годи одмор.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не би требало да имате проблеми на работа денеска. Ве очекува период на стабилна ситауција.

Љубов: Многу сте вљубени во личноста со која сте во врска, и планирате венчавка.

Здравје: Имате многу позитивна енергија.


РИБИ

Работа: Можно е денеска да имате компликации на работа, и да бидете свртени на некои проблеми.

Љубов: Вашата самотија не ви годи. Сакате љубов, емотивни промени и нови случувања.

Здравје: Градниот кош ви е чувствителен.

Евротип
SNBROKER
To Top