Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (04.03.2019)

ОВЕН

Работа: Сѐ минува мирно и без проблеми кога е во прашање вашата работа. Добар ви е денот и не ве очекуваат никакви стресови.

Љубов: Многу сте заљубени и убаво ви е кога сте покрај саканата личност.

Здравје: Вртоглавица.


БИК

Работa: Новите случувања на полето работа би можело да ви го подигнат моралот и енергијата.

Љубов: Подготвени сте на промени. Односот со саканата личност може да се поправи, ако се потрудите.

Здравје: Водете сметка за стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Комуникацијата со вашите блиски соработници не е најдобра што ви создава одредени нервози и проблеми.

Љубов: Не ви е лесно да покажете отворено што чувствувате кон вашиот партнер. Имате пречки.

Здравје: Избегнувајте цигари.


РАК

Работа: Ве очекуваат некои убави вести на работното поле. Можно е наскоро да дојдете до саканото унапредување.

Љубов: Отворено ги покажувате чувствата кон саканата особа. Очекувајте дека ќе ви биде возвратено.

Здравје: Внимавајте на шеќерот.


ЛАВ

Работа: Мали потешкотии на работното поле. Во текот на денешниот ден нема да успеете да ги решите сите проблеми.

Љубов: На прво место ви е да видите дека партнерот е среќен крај вас.

Здравје: Низок притисок, не се чувствувате најдобро.


ДЕВИЦА

Работа: Водете сметка да не претерувате со нервоза во работното опкружување затоа што така самите на себе си може да си направите проблеми.

Љубов: Се уште не сте сигурни на кој начин може да ги решите проблемите со саканата личност.

Здравје: Имате многу енергија.


ВАГА

Работа: Немојте да влегувате во нови работи со луѓето во кои немате доверба. Денешниот ден не ви е поволен.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ви покажала дали има одредени симпатии кон вас.

Здравје: Чувствителни коски и кичма.


ШКОРПИЈА

Работа: Денеска околностите во работното опкружување не се на ваша страна и тоа ве оптоварува.

Љубов: Пред вас имате шанса да го поправите односот со саканата личност. Покажете дека имате желба за промени.

Здравје: Внесувајте повеќе вода.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ситуацијата не е поволна на почетокот на новата работа. Денеска полесно ќе завршувате некои стари проекти.

Љубов: Доколку имате партнер, можно е да не сте сигурни дали кон него имате чувства.

Здравје: Проблеми со холестеролот.


ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни со ситуацијата на работното поле и вложувате напори во иднина да го смените работното место.

Љубов: Не сакате да го изгубите партнерот, но односот ви е многу лош и не гледате излез.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.


ВОДОЛИЈА

Работа: Под голем притисок сте на работа и тоа ви создава проблеми. Можно е да ви е потребен краток одмор.

Љубов: Покажете и на саканата личност какви се вашите намери и желби кон неа. Можеби и спротивниот пол не е сигурен што сака.

Здравје: Главоболка.


РИБИ

Работа: Пред вас е шанса да дојдете до препорака за вработување кое би можело да одговора на вашите квалификации.

Љубов: Немојте да очекувате сериозна врска во наредниот период затоа што не сте подгтовени за тоа.

Здравје: Во првата прилика посетете лекар.

GOLD
To Top