Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (04.07.2019)

ОВЕН

Работа: Очекувајте промени кои ќе ве донесат до работно напредување. Околностите ви одат од рака.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека била неискрена по некои прашања.

Здравје: Забите ви се чувствителни.


БИК

Работа: Можно е во текот на денешниот ден да успеете да склопите нови работни контакти кои ќе ви бидат од големо значење во иднина.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажа дека кон вас има чувства.

Здравје: Добро.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку сте загрижени за своите финансии, можно е да имате право. Ве очекува нестабилна ситуација на ова поле.

Љубов: Можно е поранешната љубов да ви се врати, иако вие не сте ја барале.

Здравје: Проблеми со крвоток.


РАК

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате разни потешкотии на работа. Можно е да ви треба нечија помош да ги решите.

Љубов: Иако сте многу вљубени во својот партнер, не можете, а да не приметите некои маани.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.


ЛАВ

Работа: Ве очекува напорен ден, можно е да биде многу стрес околу вас и нема да ви биде лесно да донесете нови одлуки на ова поле.

Љубов: Не ви се допаѓа да бидете сами. Потребно ви е внимание.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ДЕВИЦА

Работа: Имате прилика да ги остварите плановите кои порано сте ги направиле. Работното поле ви оди одлично во следниот период.

Љубов: Некако неочекувано доаѓа од средба со личност со која ќе имате врска.

Здравје: Имате многу енергија во себе.


ВАГА

Работа: Мали пречки на ова поле само ќе ве зајакне и ќе ве научи да стекнете повеќе искуство.

Љубов: Познаснтво кое се случило спонтано, ви оставило силен впечаток. Може да очекувате развој на комуникациите.

Здравје: Чувствителен уригонитален тракт.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да се надевате на подобрување на работната ситуација. Ќе бидете задоволни на ова поле.

Љубов: Не сте сосема сигурни во чувствата на вашиот партнер, и понекогаш ви се чини дека е премногу ладен.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен е денот да се свртите кон некое хоби или активности надвор од работата. Нема да имате многу работа.

Љубов: Сакате да ја освоите личноста која многу пред вас не успеале да ја шармираат.

Здравје: Проблеми со несоница и нервоза.


ЈАРЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со работа која од вас бара патувања или движење, очекувајте добар ден.

Љубов: Уживате во пријателскиот однос кој имате со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска имате прилика за нова работа. Ќе ви се укаже шанса да напредувате и да почнете да заработувате подобро.

Љубов: Можно е да постојат неразјаснети околности во вашата врска и ви се чини дека партнерот не е искрен.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.


РИБИ

Работа: Потребно е да поработите на својот став. Понекогаш сте нејасни во комуникацијата и тоа може да ви донесе проблеми.

Љубов: Ви се допаѓа личност која тајно има симпатии кон вас. Постои шанса да се споите.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

GOLD
To Top