Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (05.02.2019)

ОВЕН

Работa: Ќе имате среќа и ќе успеете да остварите еден многу важен договор кој ќе влијае на вас многу позитивно.

Љубов: Значаен ден за полето љубов е пред вас. Поволна фаза за веридба или венчавка.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.


БИК

Работа: Често се сомневате во луѓето со кои соработувате. Можно е атмосферата во колективот да ви носи немир.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е поврзана со странство.

Здравје: Слаба циркулација во пределот на нозете.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата креативност ќе се покаже денеска во полн ек. Може да очекувате позитивен период за работни промени и нови случувања.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност родена во воздушен знак, ќе остварите врска.

Здравје: Одлично.


РАК

Работа: Ве очекува прилика да дојдете до подобро работно место. Доколку не сте вработени, тогаш ве чека разговор за работа.

Љубов: Подготвени сте да влезете во брак и сакате да основате сопствена фамилија.

Здравје: Хронични проблеми.


ЛАВ

Работа: Пред вас е позитивен ден. Не би требало да очекувате преголем број на обврски. Можеби ќе имате прилика да одмарате.

Љубов: Може да очекувате дека симпатијате денеска ќе биде заинтересирана за вас.

Здравје: Имате вишок на енергија.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е можност да почнете нова работа или сопствен приватен бизнис кој може да тргне на добро.

Љубов: Можно е бројни околности да ви создаваат нервоза и да не можете тоа да го контролирате.

Здравје: Поработете на смиреност.


ВАГА

Работа: Многу работни обврски е пред вас денеска, па многу е важно да бидете максимално концентрирани за се да завршите во рок.

Љубов: Со саканата личност немате добар однос. Постои дистанца.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ШКОРПИЈА

Работа: Опуштете се во текот на денешниот ден затоа што не ве очекуваат голем број на обврски. Може да се надевате на позитивен ден.

Љубов: Доколку сте слободни, ве чека интересно познанство.

Здравје: Проблеми со аритмијата и срцето.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте поддршка од личност од страна која може да ви обезбеди шанса да работен напредок.

Љубов: Ве очекува комуникација со нова личност која ќе покаже дека има љубовни намери.

Здравје: Добро се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Размислувате за промени кои сакате да ги остварите, но не сте сигурни на кој начин да ги поттикнете новите случувања.

Љубов: Можно е некоја личност од минатото ќе сака да ве контактира повторно.

Здравје: Чувствителни респираторни органи.


ВОДОЛИЈА

Работа: Нема да бидете оптоварени со работни обврски. Дајте си себе прилика малку да се опуштите и да се дистанцирате од работа.

Љубов: Поволен ден за почеток на нова љубовна врска. Подготвени сте да ги покажете своите чувства.

Здравје: Проблеми со хормоните.


РИБИ

Работа: Пред вас е поволен ден. Нов работен договор би можел да ви донесе бројни бенифиции.

Љубов: Се запознавате со личност која делува како да е на иста бранова должина со вас.

Здравје: Засилете го имунитетот.

GOLD
To Top