Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (05.12.2018)

Овен

Вие сте фокусирани и ќе ги покажете вашите способности во сè што правите. Омилениот човек ќе ве изненади со пријатен гест, но на вас првично може да не ви е пријатно и да се лутите, дека иницијативата не била ваша. Надминете го своето его и радувајте се.

Бик

Роднините ќе ве поддржат во спроведувањето на ризична операција, но пред да донесете конечна одлука, пожелно е да се преиспитаaт сите агрументи “за” и “против”. Исто така, ќе можете да презентирате некои професионални идеи за кои исто така ќе најдете поддржувачи.

Близнаци

Врските и дома и на работа ќе бидат нестабилни. Ако барем не успее тоа да им наштети на љубовните односи, тоа ќе биде големо достигнување. Не го злоупотребувајте трпението и љубовта на вашите најблиски.

Рак

Следете ги настаните. Не правете прелиминарни планови. Само реагирајте со своите постапки кон објективната околина каква што е. Радувајте се, наместо да очекувате работи што не сте ги постигнале со сопствената сила.

Лав

Иритации, па дури и мали контрадикции на работното место трајно ќе го расипат вашето расположение. Обидете се да го диверзифицирате вашиот ден дури и со кратка прошетка во паркот се додека условите дозволуваат. Вашите ставови може да се разликуваат од оние на семејството, не бидете заробени од предрасуди.

Девица

Најверојатно ќе добиете изненадувачки вести поврзани со роднина или близок член (пријател) на семејството. Вашите желби и можности ќе бидат различни. Не се вклучувајте во активности кои не можете да ги спроведете токму сега, бидејќи по некое време ќе морате да се вратите кај нив.

Вага

Ќе добиете покана за забава на пријатели. Прифатете ја безусловно, но немојте да бидете инспирирани од идејата за купување многу подароци. Доброто расположение зависи од духот  на друштвото, а не од парите што ги трошите.

Скорпија

Интуицијата и имагинацијата се вашите највредни помошници. Ќе опфатите цели што не сте ги замислиле дека ќе се случуваат толку брзо. Дури и ако треба да направите некои дополнителни инвестиции, порано или подоцна ќе ги обновите и надградите.

Стрелец

Не започнувајте денес со работите за кои размислувавте подолго време. Намалете ги контактите и избегнувајте преполни места. Може да бидете жртва на измама.

Јарец

Ќе треба да направите нешто со кое немате искуство, или ќе бидете обвинети за грешки кои не ви се дозволени. Во двата случаи тоа ќе биде депресивно. Не се потпирајте на разбирање, пробајте се да го направите тоа сами. Да се ​​воздржете од спорови, исходот ќе биде непредвидлив.

Водолија

Ситуацијата ќе биде двосмислена. Можно е да се добие атрактивна понуда, но промените поврзани со неа да бидат толку сериозни што одбивањето е подобра стратегија од прифаќањето. Вашите сомневања се неосновани.

Риба

Од објективни причини, ќе мора да откажете некои состаноци. Тоа ќе биде непријатно, но во вашата способност да ги ставите работите на најдобрата страна. За комплексни прашања  потпирајте се на семејството.

GOLD
To Top