Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (06.02.2019)

ОВЕН

Работa: Доколку сте планирале да земете слободен ден, може да очекувате дека ќе бидете задоволни од околностите.

Љубов: Нова љубов ве очекува. Може да се надевате на позитивни пресврт на ова поле.

Љубов: Редовно проверувајте го притисокот.


БИК

Работа: Пробувате да најдете идеално решение за проблемите кои во претходниот период се создале на ова поле.

Љубов: Очекувајте романтична ситуација со саканата личност.

Здравје: Одлично се чувствувате.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Кратко патување кое ве очекува, може да биде многу корисно за вашата иднина и напредок.

Љубов: Ќе бидете отворени за комуникација со личноста од спротивниот пол.

Здравје: Настинка.


РАК

Работа: Може да се надевате на покачување на приходите. Генерално ве очекува добар период за работа и финансии.

Љубов: Иако сонувате за важни одлуки во љубоното поле, уште ги нема и мора да чекате.

Здравје: Стабилно.


ЛАВ

Работа: Можно е дека ќе донесете некоја важна одлука која сосема ќе ја смени иднината на ова поле.

Љубов: Не сте задоволни од врската која ја имате со саканата личност и подготвени сте за големи промени.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе откриете дека работите на ова поле не се онакви какви што сте се надевале дека ќе бидат. Збунети сте и разочарани.

Љубов: Флертувате со личност која не е сосема слободна, и можете да се доведете до непријатна ситуација.

Здравје: Добро.


ВАГА

Работа: На соработниците ќе може да се потпрете, и покрај тоа што не сте сигурно во тоа. Ве очекуваат позитивни изненадувања.

Љубов: Со саканата личност нема лесно да остварите помирување затоа што двајцата сте горделиви.

Здравје: Добро се чувствувате.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате важни разрешувања и нови одлуки. Работата ви е приоритет и посветени сте на обврските.

Љубов: Денешниот ден ви е генерално поволен и нема големи проблеми во љубовта.

Здравје: Ве очекуваат проблеми со забите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: ПРед вас е фаза во која е можно склопување на нова соработка. Доколку планирате патување во странство, ќе бидете задоволни.

Љубов: Подготвени сте да ги покажете чувствата кон личноста која ви значи.

Здравје: Ќе ви годи тренинг.


ЈАРЕЦ

Работа: Мали осцилации на финанско поле ве загрижуваат. Сепак, ќе успеете да најдете решение полесно отколку што мислите.

Љубов: Тајна врска не е нешто во кое добро се снаоѓате. Сепак, ќе прескокнете понуда за врска.

Здравје: Внимавајте на крвотокот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да се надевате на шанса за подобро работно место на кое ќе имате подобро работно место.

Љубов: Моментално имате мали конфликти со саканата личност и не ви е лесно да најдете заеднички јазик.

Љубов: Воспаление на одредени делови.


РИБИ

Работа: Може да добиете охрабрување од страна на надредените кои имаат доверба во вас.

Љубов: Не сте сигурни дали сакате да влезете во нова љубовна врска и само ви е здодевно, па поради тоа флертувате со „странци“.

Здравје: Проверете го нивото на шеќерот во крвта.

GOLD
To Top