Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (06.09.2019)

ОВЕН

Работа: Очекувајте позитивни случувања кои водат до нови можности за работа кај вас.

Љубов: Полека се зближувате со личноста која ја сакате. Подготвени сте да влезете во нова љубовна врска.

Здравје: Проблеми со стомакот.


БИК

Работа: Време е да превземете малку повеќе одговорности на себе за да може да остварите подобрување на околностите.

Љубов: Импулсивно реагирате во комуникацијата со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со грлото.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е во текот на денешниот ден до вас да доажаат нови вести кои за работата може да ви бидат од големо значење.

Љубов: Може да очекувате многу интересни случувања со личноста која ви значи.

Здравје: Внесувајте помалку шеќери.


РАК

Работа: Не е поволен ден за потпишување на договори, како ни за почеток на нова работа.

Љубов: Ви годи флерт, но не сте подготвени да одите до крај. Можно е сега, едноставно, да не сакате врска со било кој.

Здравје: Градниот кош е чувствителен.


ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен ден во кој ќе успеете да ги одработите брзо и лесно вашите планови врзани за работа.

Љубов: Ако постои личност кон која имате чувства, ве очекува поволен период да влезете во врска со неа.

Здравје: Мал пад на имунитетот.


ДЕВИЦА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува поволна атмосфера на полето работа. Очекувајте добри околности.

Љубов: На полето љубов ве очекуваат позитивни промени од кои ќе бидете задоволни.

Здравје: Одлично се чувствувате и полни сте енергија.


ВАГА

Работа: Може да очекувате поволен ден за решавање на работен проблем кој ве мачи од порано.

Љубов: Ако имате партнер, пред вас се предизвикувачки моменти. Сега е време да го покажете вистинското лице.

Здравје: Чувајте се од воспаленија.


ШКОРПИЈА

Работа: Потребно е да бидете директни и отворени во работните понуди ако сакате да склопите нова соработка.

Љубов: Очекувајте интересно познанство со личност која ќе ви годи. Почеток на нова врска се ближи.

Здравје: Главоболка.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Сте направиле добра соработка која ви носи  приливи на пари. Задоволни сте.

Љубов: Ќе ви годи дружење со личност која ви значи. Може да очекувате дека ќе напредувате како пар.

Здравје: Добро.


ЈАРЕЦ

Работа: Пробувате да ја анализирате ситуацијата во која се наоѓате, и да најдете решение за проблемите кои ве оптоваруваат.

Љубов: Покажете малку флексибилност и разбирање кон партнерот кому сега му е потребно.

Здравје: Внатрешни немири.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не се препорачува денеска да влегувате во почнување на нови работи или во било какви ризици.

Љубов: Дајте си себе и на партнерот доволно време за да успеете вашата врска да ја пренесете на повисоко ниво.

Здравје: Болки во грлото и проблеми со синуси.


РИБИ

Работа: Ве очекуваат важни промени кои ќе ви донесат многу среќа и задоволство. Очекувајте поволен ден за работа.

Љубов: Можно е малку да сте разочарани од партнерот и вашата врска да не оди во посакуван правец.

Здравје: Ќе ви годи диета.

GOLD
To Top