Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.02.2019)

ОВЕН

Работa: Поволен ден за решавање на административни и формални прашања. Можете да очекувате среќни околности.

Љубов: Можеби ви пречи тоа што не проведувате доволно време со партнерот.

Здравје: Водете сметка за своите нозе.


БИК

Работа: Може да очекувате стабилност и шанса постепено да напредувате. Финансиската ситуација е одлично прикажана.

Љубов: Тешко ги покажувате чувствата поради разочарувањата кои сте ги имале во минатото. Време е тоа да го решите.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку успеете да склопите некој договор денеска, на долги стази ќе бидете задоволни.

Љубов: Партнерот има очекувања од вашата врска и на некој начин се труди тоа да ви го стави до знаење.

Здравје: Чувајте се од алергии.


РАК

Работа: Во работното опкружување може да очекувате некои нагли конфикти и проблеми. Состојбата не е онаква каква што сте очекувале.

Љубов: Дојде време да ја дознаете вистината за вашиот партнер.

Здравје: Пад на имунитетот.


ЛАВ

Работа: Доколку постапите импулсивно, можно е да се покаете. Внимавајте на своето однесување на работното поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која нема емоции кон вас. Наскоро ќе влезете во љубовна врска.

Здравје: Проблеми со срцето.


ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да најдете начин да ја промените перспективата и своето мислење околу работните проблеми.

Љубов: Доколку сте во брак, ве очекува малку тежок ден. Можно е атмосферата да биде прилично напната.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.


ВАГА

Работа: Доколку сте планирале патување или соработка со странство, може да очекувате дека денешниот ден ќе ви биде поволен за тоа.

Љубов: Можно е да доаѓа прекин на врската во која сте моментално. Не сте подготвени за компромиси.

Здравје: Избегнувајте цигари.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува шанса за подобра заработка. Можно е помош да ви дојде преку некоја женска особа.

Љубов: Имате потреба за нови случувања во емотивното поле, но се уште ги нема.

Здравје: Размислувате за диета и слабеење.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да ви е потребно малку да се дистанцирате од работните обврски и да се одморите.

Љубов: Ги преиспитувате случувањата од минатото и пробувате да дојдете до одговор на прашање дали сте со висстинската особа.

Здравје: Проблеми со видот.


ЈАРЕЦ

Работа: Вие сте многу одлучни и лесно ги спроведувате во дело идеите кои ги имате. Може да очекувате среќни околности денеска.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува оригинално и слободно.

Здравје: Проблеми со нервоза.


ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте со ситуацијата на работното поле. Може да очекувате дека многу работи ќе ви одат во прилог.

Љубов: Уживате во авантурите и во флертот со некоја особа во воздушен знак.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.


РИБИ

Работа: Може да очекувате дека денешниот ден ќе ви биде прилично мирен кога е во прашање работата. Се оди според текот.

Љубов: Уживате во својата слобда која ви недостасуваше многу долго.

Здравје: Проблеми со кичмата, посетете физиотерапевт.

GOLD
To Top