Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.03.2019)

ОВЕН

Работа: Имате поволен ден пред себе, и би било добро да се занимавате со важни одлуки и да најдете нови решенија.

Љубов: Подготвени сте за некои мали ризици во љубовта.

Здравје: Негувајте ја кожата.


БИК

Работа: Одлучно сте се поставиле во комуникацијата и во преговорите, и засега делувате многу убедливо.

Љубов: Нема знаци за големи емотивни промени. Можно е малку да се досадувате.

Здравје: Главоболка.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте позитивни случувања на работното поле, денеска генерално имате поволен ден.

Љубов: Полека се зближувате со личност за која сте сонувале долго време. Ви делува невистинито.

Здравје: Проблеми со стомакот.


РАК

Работа: Време е да се поставите зрело и да превземете некои одговорности на себе.

Љубов: Реагирате импулсивно и лесно влегувате во конфликт со саканата личност. Пред вас е неповолен ден во љубовта.

Здравје: Проблеми со грлото.


ЛАВ

Работа: Можно е во текот на денешниот ден да добиете нови информации кои ќе ви бидат важни на ова поле.

Љубов: Очекувајте интересен ден кога е во прашање флертување.

Здравје: Внесувајте помалку шеќер.


ДЕВИЦА

Работа: Не е поволен ден за потпишување договори или за нови одлуки. Околностите на ова поле се против вас.

Љубов: Ви годи флерт, но не сакате да се вљубите. Имате лошо искуство од претходно, и не сте подготвени за нов почеток.

Здравје: Внимавајте на срцето.


ВАГА

Работа: Ве очекува поволен ден за работа. Можно е дека ќе успеете да ги направите промените кои ги сакате.

Љубов: Доколку постои личност која ви значи, денешниот ден е поволен за разговор на темата заедничка иднина.

Здравје: Мал пад на имунитетот.


ШКОРПИЈА

Работа: Во текот на денешниот ден ќе ве следи среќа и може да очекувате дека ќе успеете да го остварите сето она што сте го посакувале.

Љубов: На полето љубов позитивни промени се пред вас. Очекувајте нови познанства.

Здравје: Одлично се чувствувате и полни сте енергија.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте поволен ден во текот низ кој ќе ги решите сите проблеми кои ве загрижувале во претходниот период.

Љубов: Доколку имате партнер, може да очекуват дека вашиот однос ќе биде стабилен.

Здравје: Воспаленија на мускулите.


ЈАРЕЦ

Работа:Потребно е да бидете доволно отворни во работните понуди за да успеете да добиете нови клиенти.

Љубов: Може да очекувате интересно познанство во некое необично опкружување.

Здравје: Главоболка.


ВОДОЛИЈА

Работа: Сте направиле добра стратегија која ви носи позитивни резултати од вашата работа.

Љубов: Ќе ви годи дружење со саканата личност. Заедничко излегување со пријателите ќе ви го поправи расположението.

Здравје: Добро.


РИБИ

Работа: Пробувате да ја анализирате ситуацијата на работа во која сте се нашле и доаѓате до заклучок дека многу сте грешеле.

Љубов: Покажете малку флексибилност во односот кон саканата личност доколку сакате да ги решите проблемите.

Здравје: Внатрешен немир ве мачи.

GOLD
To Top