Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.09.2017)

Овен

Важно е да ја сочувате деловната позиција и затоа не штедете енергија. Вашиот деловен успех не претставува врв, но сепак постои можност за подобрување на работите. Со партнерот ќе поминувате прекрасни моменти заедно.

Бик

Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто поважно и поголемо. Уживајте во хармонијата со партнерот.

Близнаци

Обидете се да пронајдете некое ефикасно и обиколно решение со цел да ги намалите деловните притисоци. Делувате вознемирено, но партнерот знае на кој начин може да ве инспирира.

Рак

Ќе добиете одлична прилика за зголемување на заработката. Искористете ја на вистинскиот начин. Возбудлив ден за емоции. Ве очекуваат интересни ситуации. Бидете подготвени.

Лав

Вложувате големи напори, но околината нема доволно почит за вашите деловни интереси. Партнерот има одлични идеи и планови, вклучете се и вие во нив.

Девица

Обрнете внимание на различните информации кои укажуваат на некое практично и корисно решение. Изненадете го саканото лице со необични идеи.

Вага

Ќе се сретнете со некои мали компликации на деловен план. Можно е да не сте во прилика да ги реализирате своите идеи. Доколку сакате да размислувате за се, денес треба да се дистанцирате од саканото лице.

Шкорпија

Одлична прилика за напредок на деловен план. Ве очекува зголемување или напредување. Можна е страсна врска со лице со кое во брзо време сте се запознале.

Стрелец

Претерано тактизирате и губите драгоцено време на одлуки. На средба со саканото лице бидете искрени и реални. Ќе се чувствувате добро.

Јарец

Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се. Потребно е да остварите хармоничен дијалог со саканото лице. Потрудете се повеќе.

Водолија

Ќе размислувате за промена на вашата работа. Ова е доста интензивен ден кој ќе биде богат со многу настани. Ќе бидете чувствителни, а расположението ќе ви биде променливо. Прашајте ги повозрасните за совет.

Риби

Некои работни обврски навистина ќе ви зададат проблеми. Во љубовта сте наидувале на погрешни личности кои емотивно ве искористувале. Се чини дека новиот партнер е сосема друго, но уште треба да причекате со донесувањето на судот.

 

GOLD
To Top