Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (08.02.2019)

ОВЕН

Работa: Може да очекувате прилика да се вработите ако сте во потрага за ново работно место веќе некое време.

Љубов: Пред вас е поволен ден за нови љубовни случувања. Може да очекувате позитивен сплет на околностите.

Здравје: Хронични проблеми.


БИК

Работа: Очекувајте да ја подобрите заработувачката. Ќе имате доста среќа околу ова прашање и денеска се ви оди од рака.

Љубов: Ако сте сами, тогаш можна е средба со личност со која ќе влезете во љубовна врска.

Здравје: Без никакви проблеми.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Факторот среќа ќе ве послужи денеска и може да се надевате дека на работното поле ќе биде се како треба.

Љубов: Очекувајте ново познанство со личност која е подготвена за сериозна врска.

Здравје: Ви треба физичка активност.


РАК

Работа: Полето приватна работа може да ви почне од денеска. Време е да донесете некои нови одлуки.

Љубов: Сигурни сте во своите чувства кон личност со која сте во врска.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


ЛАВ

Работа: Може да очекувате интересни случувања и активации на полето нови работни идеји.

Љубов: Флертувате со личност која ви се допаѓа и лесно ги покажувате своите намери. Ако имате партнер, добро се согласувате.

Здравје: Полни сте со енергија.


ДЕВИЦА

Работа: Конечно успеавте да остварите успех на работното поле. Вашата самодоверба расте и ве очекува добар период.

Љубов: Пред вас е фаза во која ќе имате некои важни одлуки.

Здравје: Делот околу вратот е чувствителен.


ВАГА

Работа: Време е да се соочите со грешките на кои сте биле „навикнати“ и да се потрудите истите грешки да не ги повторувате повторно.

Љубов: Саканата личност од вас очекува искреност, но сега не сте подготвени да се „отворите“.

Здравје: Проблеми со холестеролот.


ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте успешен ден. Доколку се занимавате со економски работи, ве очекува среќа.

Љубов: Отворено го покажувате интересот кон некоја нова особа.

Здравје: Проблеми поради умор.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Сега имате шанса да го смените работното место и ако се потрудите да ја искористите, ќе бидете задоволни.

Љубов: Доколку сте слободни, очекувајте нови познанства. Поволен ден за флерт.

Здравје: Проблеми со несоница.


ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте позитивна атмосфера на работното место. Ќе ги решите сите проблеми кои сте ги имале со соработниците.

Љубов: Подготвени сте за нови случувања на љубовното поле. Сакате да влезете во некоја врска.

Здравје: Поработете на концентрацијата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате шанса на надредените да им се докажете со својата способност и посветеност на работата.

Љубов: Уживате во заедничките моменти со саканата личност. Можно е сериозно да размислувате за брак.

Здравје: Занимавајте се со спорт.


РИБИ

Работа: Ќе ги покажете своите планови и желби на колегите во надеж дека ќе ви помогнат од тоа нешто да се реализира.

Љубов: Уживате крај саканата личност и подготвени сте максимално да и се посветите.

Здравје: Работете на создавање на здрави навики.

GOLD
To Top