Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (08.11.2019)

ОВЕН

Работa: Постепено може да ги остварите своите цели и да напредувате кога е во прашање работната ситуација.

Љубов: Ако сте во врска, ве очекува период во кој ќе имате нови љубовни случувања со личноста која ви значи.

Здравје: Добро се чувствувате.


БИК

Работа: Сте решиле да се посветите на обврските и максимумот од енергијата да ја усмерите кон работа.

Љубов: Полека доаѓате до кризни моменти со личноста која ви значи. Од вашето трпение зависи дали ќе надминете се.

Здравје: Мали проблеми со крвната слика.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат промени. Пред вас е поволен период да ги покажете своите идеи на ова поле.

Љубов: Новото познанство кое е пред вас, би можело да се покаже многу значајно.

Здравје: Проблеми со желудникот.


РАК

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, сега е време да размислите за некои промени кои се неопходни за да се оствари подобрување.

Љубов: Ве очекува почеток на врска во која ќе имате можност за напредок.

Здравје: Проблеми со срцето.


ЛАВ

Работа: Чувајте се од соработниците кои не се искрени кон вас и кои би можеле да бидат наклонети кон тоа да имаат лоѓи намери.

Љубов: Не сте задоволни од односнот кој го имате со саканата личност и чувствувате дека таа теза се повеќе ве оптоварување.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да имате поголеми трошоци на полето работа. Ве очекува период во кој нема да бидете незадоволни.

Љубов: Не сте фоусирани на односот со саканата личност, и можно е на некој начин да ви замерува.

Здравје: Добро.


ВАГА

Работа: Ве очекува поволен ден кога е во прашање работата. Пред вас е фаза во која ќе сакате да направите некои промени.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува оддалечено или на која не можете сосема лесно да и пријдете.

Здравје: Намелете со внес на мрсна храна.


ШКОРПИЈА

Работа: Подобрување на полето финансии ве радува. Имате впечаток дека сите работи ви се вртат на подобро.

Љубов: Имате чувства кон личност која ја познавате преку пријател, но на некој начин се плашите од нова врска.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да ги остварите плановите кои сте ги имале за денеска.

Љубов: Саканата личност ќе сака да ви покаже дека сака да биде со вас на долги патеки и дека и значите.

Здравје: Водете сметка околу внесот на течности.


ЈАРЕЦ

Работа: Имате многу обврски и ве очекува поволен ден за поголем дел од работите да ги решите на позитивен начин.

Љубов: Ве очекува шанса за ново познанство со личноста која ќе покаже на некој начин дека е поинаква.

Здравје: Можен пад на имунитетот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е денеска да посакате слободен ден и некој одмор од работа. Ве очекува период кој може на ова поле да биде ризичен.

Љубов: Сакате ново познанство, сакате да влезете во врска.

Здравје: Мал пад на енергијата.


РИБИ

Работа: Не сакате повеќе да ја работите работата во која не верувате и која не ви одговара. Посветени сте на остварување на некои промени на ова поле.

Љубов: Може да се надевате на убав ден и позитивни промени во односот со партнерот.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

GOLD
To Top