Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (09.05.2019)

ОВЕН

Работа: Очекувајте дека се ќе оди онака како што сте планирале на ова поле.

Љубов: Пред вас е добра фаза во која ќе бидете задоволни. Ако сте во брак, можни се проблеми.

Здравје: Наклонети сте кон инфекции и воспаленија.


БИК

Работа: Ве очекува поволен ден за нови работни проекти кои би можеле да донесат до подобрување на заработката.

Љубов: Надевајте се на познанство со личност чија енергија ќе ви годи.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сакате да пуштете било кој да ви се меша во работните одлуки. Подготвени сте од вашата страна да направите се, за работата да биде под ваша контрола.

Љубов: Задоволни сте од комуникацијата која ја имате со симпатијата.

Здравје: Хормонален дисбаланс.


РАК

Работа: Мал пад на концентрацијата би можел да ви се случи во текот на денешниот ден. Можни се некои грешки на работното поле.

Љубов: Сакате внимание и љубов и многу ви е важно со партнерот да остварите добар однос.

Љубов: Главоболки.


ЛАВ

Работа: Очекувајте стабилизација на работата која сте ја започнале во минатиот период. Ве очекуваат убави вести.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не живее во ист град како и вие. Компликации се пред вас.

Здравје: Се чувствувате многу добро.


ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате добра соработка со колегите и поволен ден да остварите нови договори или потпишување на нови договори.

Љубов: Можно е познанство со личност која отворено ќе покаже дека ве сака.

Здравје: Немате проблеми.


ВАГА

Работа: Може да очекувате дека ќе добиете шанса да напредувате во работна смисла. Судбината е на ваша страна.

Љубов: Можно е да размислувате за тоа како ви се неопходни промени на полето љубов.

Здравје: Посетете стоматолог.


ШКОРПИЈА

Работа: Доколку сте имале во план патување нема да ви биде лесно да организирање и можни се некакви компликации во последен час.

Љубов: Позитивен ден за флерт, со саканата личност ќе имате убави моменти.

Здравје: Одлично.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување на финансиите, кое сте го очекувале. Ќе бидете задоволни.

Љубов: Пред вас е фаза во која ќе успеете да дојдете до компромис со партнерот.

Здравје: Ќе ви годи занимавање со спорт.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува нова работа која би можела да ви отвори добри шанси и врати кон успех во сите животни полиња.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека кон вас има искрени чувства.

Здравје: Задоволни сте со здравјето.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе успеете да остварите работен договор кој ќе ви биде од големо значење.

Љубов: Поволен ден за флерт. Ако сте слободни, ќе запознаете личност со која е можна врска.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


РИБИ

Работа: Факторот среќа би требало да биде на ваша страна, така да ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Ако сте слободни, ќе сретнете личност која ќе покаже дека има сите квалитети кои ги барате.

Здравје: Подобрување ви следува.

GOLD
To Top